Te spotkania i rozmowy często bywają trudne. Nagle ludzie uświadamiają sobie, że dużo zależy od nich samych! Że wreszcie trzeba skończyć z narzekaniem i zastanowić się, co my właściwie chcemy i możemy zrobić! I choć czas wydaje się niesprzyjający do takich rozmów i zmiany, to jednak dochodzimy do konsensusu i mamy plan na przyszłość …

Od zeszłego roku bardzo intensywnie współpracuję nie tylko ze szkołami i przedszkolami, ale również i z samorządami.

Co to oznacza?

Dokładnie to, że w wielu miejscach w Polsce sprawy edukacji już nie są tylko postrzegane z poziomu wydatków i obciążeń budżetów gmin. Ludzie myślą o niej dużo szerzej. Zadają sobie wiele pytań i poszukują na nie odpowiedzi.

Po co mnie zapraszaj?

Po to, żeby dowiedzieć się co właściwie można zrobić w systemie? Jak w obecnej kondycji gminy i szkoły zaprosić ją do zmian na miarę potrzeb i możliwości danego środowiska?

Spotykam się z nauczycielami, dyrektorami i włodarzami gmin w ich lokalnym środowisku czy też na wizycie w Radowie Małym.

Jakie są efekty tych spotkań?

Wymienię tylko kilka …

Konin – konferencja „Szkoła naszych marzeń” inspiracje i warsztaty, myślenie o strategii dla edukacji. Wykłady dla Rad Pedagogicznych. Superwizja dla Zespołu ds. Strategii (czerwiec-listopad 2019)

Płużnica – „szkolne rewolucje” przepracowane z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami. Kilka wizyt w Radowie, kilka wizyt w Płużnicy i szykujemy się do tworzenia konkretnych programów. (październik – grudzień 2019)

Wołomin – inspirujące spotkanie w gminie dla dyrektorów i nauczycieli liderów i wizyta w Radowie. Odwiedziny w dwóch szkołach tej gminy – w jednej plan na przyszłość, w drugiej plan na dziś (oba szyte na miarę potrzeb). (grudzień 2019, styczeń 2020)

Wizyty studyjne w Radowie w 2020r…

Gmina Kołczygłowy – Wójt, dyrektorzy i nauczyciele (styczeń 2020)

Goście z Gminy Kołczygłowy 🙂

W przygotowaniu: Związek Miast Polskich – Przedstawiciele Zarządu (luty 2020), Gmina Świecie i spotkanie z zespołem ds. strategii, która właśnie zaczyna się tworzyć (luty).

Te spotkania i rozmowy często bywają trudne. Nagle ludzie uświadamiają sobie, że dużo zależy od nich samych! Że wreszcie trzeba skończyć z narzekaniem i zastanowić się, co my właściwie chcemy i możemy zrobić! I choć czas wydaje się niesprzyjający do takich rozmów i zmiany, to jednak dochodzimy do konsensusu i mamy duży lub mały plan na przyszłość.

Powodzenia nam wszystkim życzę!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: